Drewno sosnowe

W naszym tartaku oferujemy Państwu drewno sosnowe, tarcicę na dach oraz deski suche na schody.

Własny transport

Nasz tartak dysponuje własnym transportem. Dowozimy zamówienia na terenie całej Polski.

Zamówienia

Zamówienia proszę składać pod numerem telefonu:
535 101 160

W ofercie naszego tartaku znajdziesz m.in. drewno sosnowe na taras, schody czy dach, które jest obecnie bardzo cenione na rynku. Sosny zwyczajne i inne pokrewne gatunki są bardzo rozpowszechnione i stanowią znaczną część polskiego drzewostanu iglastego. Wynika to z ich dużej odporności na trudne warunki temperaturowe oraz środowiskowe. Tarcica z tego typu drzew odznacza się doskonałymi parametrami technicznymi, więc jest często wykorzystywana w budownictwie. Jesteśmy w stanie dostarczyć każdą jej ilość – zapraszamy do kontaktu!

Wyróżniki drewna sosnowego

Warto poznać kluczowe cechy drewna sosnowego do budowy schodów, dachów czy tarasów. Surowy materiał łatwo rozpoznać po jasnej, lekko żółtawej barwie, który nawet po olejowaniu w dużej mierze zachowuje ten kolor. Co ważne, jego usłojenie jest delikatne. Wyróżnia się wysoką sprężystością i stosunkowo dużą trwałością na czynniki mechaniczne. Do zalet zaliczyć trzeba też fakt, że cena takiej tarcicy jest bardzo przystępna. Wyroby z tego surowca nie wymagają zaawansowanej pielęgnacji – wystarczy co jakiś czas przeprowadzić impregnację.

Kup drewno sosnowe na schody, taras i dach

Dostępne u nas drewno sosnowe na dach jest wykorzystywane do budowy więźb dachowych w różnego typu obiektach. Sośnina jest również stosowana do konstruowania i wykańczania schodów, tarasów, altan czy płyt podłogowych. Używa się też jej do produkcji mebli oraz drzwi. Jako profesjonalny tartak proponujemy najlepsze deski, kantówki czy inne elementy docięte na zamówiony wymiar, realizując sprawny transport na terenie całego kraju. Skorzystaj z oferty już dziś!

Tarcica Modrzewiowa

Tarcica, deski, kantówka

Drewno świerkowe

Drewno sosnowe